افزایش عملکرد کنکور ارشد کامپیوتر 1404

موسسه بابان
2 دیدگاه
افزایش عملکرد کنکور ارشد کامپیوتر

افزایش عملکرد کنکور ارشد کامپیوتر 1404

چند کاره بودن (Multitasking) بهره‌وری شما را کاهش می‌دهد. چندکاره بودن (Multitasking) اصطلاحی است که برای کامپیوترها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کامپیوتر، یک سیستم دارای پردازشگر است که می‌تواند هم‌زمان چند کار را باهم انجام داده و مدیریت نماید. این ویژگی در کامپیوتر، منجر به کاهش سرعت یا کیفیت در انجام کارها نمی‌شود. انسان‌ها نیز در برخی امور می‌توانند چندکاره باشند.

برای مثال می‌توانیم پیاده‌روی کنیم و هم با تلفن همراه صحبت کنیم. اما اگر بخواهیم هم‌زمان بر روی انجام دو کار تمرکز کنیم، بهره‌وری ما کاهش می‌یابد.

به عبارت دیگر زمانی که تصور می‌کنیم درحال انجام هم‌زمان چندکار هستیم، در حقیقت در تقلا برای انجام چند کار به صورت هم‌زمان هستیم و مدام تمرکزمان را از یک کار بر روی کار دیگر معطوف می‌کنیم. در اینجاست که بهروه‌وری و عملکرد ما کاهش می‌یابد.

تحقیقات نشان می‌دهند که چند کاره بودن، موجب اتلاف وقت افراد می‌شود.

برداشتن تمرکز از روی یک کار، متمرکز شدن روی یک کار دیگر و سپس دوباره برگرداندن تمرکز بر روی کار اول، امری زمان‌بر است.

این اتلاف زمان، وقتی‌که شما کارهای کوچک و مرتبط دارید، چندان واضح به نظر نمی‌رسد، اما هرچه کارهایی که انجام می‌دهید پیچیده‌تر باشند، این اتفاق در ابعادی وسیع‌تر رخ می‌دهد و شما زمان بیشتری از دست می‌دهید.

برای آنکه نشان دهیم چندکاره بودن به چه شکل می‌تواند موجب اتلاف وقت شود و بهره‌وری را کاهش دهد، یک مثال می‌زنیم:

اگر بخواهید اعداد 5، 4، 3، 2، 1 را خیلی سریع بخوانید، 0.75 ثانیه زمان می‌برد. همچنین اگر بخواهید که حروف E، D، C، B، A را نیز به سرعت بخوانید، بازهم حدود 0.75 ثانیه زمان می‌برد. حال اگر بخواهید که اعداد و حروف را به شکل 5E، 4D، C3، 2B، 1A بخوانید، این کار حدود 3.1 ثانیه زمان خواهد برد.

قابل مشاهده است که خواندن جداگانه اعداد 1 الی 5 و حروف A الی E، در مجموع حدود 1.5 ثانیه زمان می‌برد، اما اگر بخواهید که این کار را همزمان باهم انجام دهید، بیش از 3 ثانیه زمان می‌برد که دو برابر زمانی است که اعداد و حروف را جداگانه بخوانید.

در طول روز نیز، این زمان‌های از دست رفته، خصوصا در محیط‌های کاری به سرعت روی هم جمع می‌شوند.

محاسبه شده است که به طور میانگین، کارمندان اداری هر 11 دقیقه یک‌بار، حواسشان پرت می‌شود. آنان یک سوم از ساعات کاری روزانه خود را، صرف تمرکز مجدد می‌کنند. آیا واقعا می‌توانید از یک سوم روز کاری خود چشم پوشی کنید؟ پس مشخص کنید چه چیزی بیش‌ترین اهمیت را در لحظه دارد و توجه مطلقتان را به آن یک چیز زندگی‌تان که همه چیزتان هست، معطوف کنید و یک چیز که شما را یک قدم به آن یک چیز زندگی‌تان که همه چیزتان است نزدیک می‌کند انجام دهید.

بنابراین چندکاره بودن به شدت ناکارآمد است و شما باید آن یک چیزی که انجامش مهم‌ترین کار آن لحظه است را پیدا کنید و با تمام تمرکز، مشغول به انجام آن شوید. آن یک چیز می‌تواند موفقیت شغلی، افزایش درآمد، دستیابی به یک زندگی مشترک موفق، کنکور، سلامتی و هر چیز دیگری باشد. برای رسیدن به موفقیت، نباید کارهای متفاوت و زیادی را انجام دهید، بلکه باید همه تمرکز خود را بر روی چندکار محدود قرار دهید تا بتوانید به موفقیت برسید. حواس پرتی و کارهای جانبی را در هر زمان کنار بگذارید و بر روی مهم‌ترین اولویت زندگی‌تان متمرکز شوید. افراد موفق هیچ‌گاه از بزرگ‌اندیشی نمی‌ترسند. آنها حتی قبل از آنکه کاری را آغاز کنند، تصوری بزرگ از موفقیت در آن کار را در ذهنشان ترسیم می‌کنند. برای مثال من قبل از نوشتن کتاب پایگاه داده می‌دانستم که قرار است چه شکل کتابی را به نگارش درآورم. پیش از آنکه شروع به نوشتن اولین فصل از کتاب کنم، فرم و ساختار و نتایج کتاب را در ذهن خودم شکل داده بودم.

«اگر نتوانید در آغاز کار خود چنین موفقیت‌های بزرگی را برای خود متصور شوید، به موفقیت‌های بزرگ نمی‌رسید.» 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین و آفلاین کنکور کامپیوتر ، آی تی و علوم کامپیوتر در مقاطع ارشد و دکتری و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای حضوری یا تلفنی با استاد خلیلی فر دارید می‌توانید به روش‌های زیر از تیم پشتیبانی بابان بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی بابان:  Baban_Support@

تلفن موسسه بابان:  02177973459

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

جدیدترین محصولات
قیمت اصلی ۱۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۲۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱۰۰,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۰۰,۰۰۰ تومان است.
مقالات مرتبط
نقد و بررسی

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 14 =