آموزش آمار و احتمال مهندسی

ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
آموزش آمار و احتمال مهندسی

آموزش آمار و احتمال مهندسی

درس آمار و احتمال مهندسی یکی از دروس مهم کنکور ارشد کامپیوتر و پایه درس ریاضیات گسسته است. درس آمار و احتمال یکی از دروس ریاضیات رشته مهندسی کامپیوتر با ضریب 2 است که  که 4 سوال از آن مطرح می‌شود.

اگر در درس ریاضیات گسسته، فصل شمارش و ترکیبیات را خوب خوانده باشید، یک تست‌ آمار احتمال را با همان اطلاعات می‌توانید حل کنید. تست دوم به فرمول جایگشت و شمارش و … نیاز پیدا می‌کنید. تست سوم و چهارم معمولا در مورد متغیرهای تصادفی پواسون، نمایی، دوجمله‌ای، نرمال و روابط بین آنها است و یا مربوط به فصل‌های آخر یعنی برآوردگرها و آزمون فرضیه است که بر خلاف اسمشان بسیار ساده هستند و الگوهای تکراری دارند. اگر آمار احتمال را به قصد شرکت در کنکور ارشد می‌خوانید در فصل‌های اول درجا نزنید. میوه‌های رسیده‌تر و ساده‌تر در فصل‌های آخر هستند.

کتب مرجع درس آمار و احتمال مهندسی:

از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منبع درس آمار و احتمال مهندسی کتاب‌‌‌ نویسنده‌ی مشهور این درس یعنی لئون گارسیا معرفی شده‌است.

سرفصل‌های  درس آمار و احتمال مهندسی:

سرفصل‌های درس آمار و احتمال شامل فصول مبانی احتمال، پیشامدهای مستقل و مجزا، احتمال شرطی، قاعده بیز، فرمول‌های شمارشی، توزیع های احتمال، امید و واریانس، توزیع های گسسته مشهور، برنولی، دوجمله ای، پواسون، هندسی، توزیع های پیوسته مشهور، نمایی، نرمال، خی دو، استیودنت، رابطه نمایی و پواسون، تقریب به نرمال، سایر توزیعهای پیوسته، تکمیلی توزیع های احتمال، توزیع توام و حاشیه ای، تابع مولد گشتاور، کوواریانس، برآوردگرها، پارامترها،انواع برآوردها، برآوردگر اریب و نااریب، سازگار و ناسازگار، برآوردگرهای معروف، رگرسیون خطی، ضریب همبستگی، آزمون فرضیه است.

کتاب کنکوری درس آمار و احتمال مهندسی:

بهترین کتاب نتیجه‌گرا و امن این درس کتاب آمار و احتمال انتشارات راهیان ارشد تالیف استاد ابوالفضل گیلک است. در دست تالیف است.

با توجه به آن که کتاب‌های کنکوری موجود در بازار هرکدام دارای ایرادات و نواقصی هستند، تلاش بر آن است که به جز محتوای درس و فایل‌های متنی که در کنار آن به دانشجویان عزیز عرضه می‌کنیم، نیاز به مطالعه منبع دیگری نداشته باشید. جزوه درسی کامل و سوالات به تعداد کافی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کلاس آنلاین درس آمار و احتمال مهندسی:

بهترین کلاس آنلاین نتیجه‌گرا و امن این درس کلاس آمار و احتمال گروه بابان استاد ابوالفضل گیلک است.

کلاس آفلاین درس آمار و احتمال مهندسی:

بهترین کلاس آفلاین نتیجه‌گرا و امن این درس کلاس آموزش آمار و احتمال گروه بابان استاد ابوالفضل گیلک است.

 

 

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین و آفلاین کنکور کامپیوتر ، آی تی و علوم کامپیوتر در مقاطع ارشد و دکتری و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای حضوری یا تلفنی با استاد خلیلی فر دارید می‌توانید به روش‌های زیر از تیم پشتیبانی بابان بپرسید:

آی دی تلگرام تیم پشتیبانی بابان:  Baban_Support@

تلفن موسسه بابان:  02177973459

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

جدیدترین محصولات
قیمت اصلی ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۰۰,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۵۰۰,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۶۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۰ تومان است.
مقالات مرتبط
آموزش معماری کامپیوتر
ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
 آموزش سیستم عامل
ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
آموزش زبان عمومی و تخصصی
ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
سرفصل‌های آموزش مهندسی نرم افزار
ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
آموزش ریاضیات گسسته
ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
آموزش ریاضیات پایه
ارسطو خلیلی فر
0 دیدگاه
نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + یازده =